Ubezpieczenie choroby przewlekłe

Standardowe ubezpieczenia turystyczne nie zawierają opcji ubezpieczenia od chorób przewlekłych.  Do chorób przewlekłych należą choroby, na które chory leczy się od jakiegoś czasu i należą do nich np. choroby serca, cukrzyca, astma, nadciśnienie, żylaki, bóle kręgosłupa, skręcona noga w trakcie rehabilitacji, zastawka serca, przebyte jakiekolwiek operacje itd.

Dlaczego standardowe ubezpieczenie nie zawiera ubezpieczenia od chorób przewlekłych? Jest to związane z wysokim ryzykiem takich chorób i z wysokim kosztem takiego leczenia. Gdyby wszystkich ubezpieczać od chorób przewlekłych, to ubezpieczenie byłoby kilkakrotnie wyższe. Dlatego, aby wszyscy klienci nie płacili więcej ubezpiecza się klientów w wariancie standardowym, a osoby, które chorują na choroby przewlekłe mają możliwość wykupić takie ubezpieczenie za dodatkową opłatą.

UWAGA! Definicja chorób przewlekłych może się nieco różnić w zależności od firm ubezpieczeniowych. Każdy legalnie działający touroperator zgodnie z ustawą o turystyce ubezpiecza swoich turystów. Zazwyczaj jest to ubezpieczenie podstawowe. Wariant ubezpieczenia jest określony w warunkach uczestnictwa, które są dołączane do umowy z klientem. Proszę pamiętać, żeby zapoznać się z tymi warunkami, ponieważ podpisują Państwo oświadczenie, że zapoznali się Państwo z warunkami ubezpieczenia.

Z doświadczenia wiem, że większość klientów nie czyta tych warunków, bo nie chce się wielu osobom czytać jednej lub wielu stron tekstu. Proszę pamiętać, że kwestia ubezpieczenia jest bardzo istotna. Zawsze można wykupić ubezpieczenie w wyższym wariancie wraz z wycieczką lub dokupić lepsze ubezpieczenie. Osoby przewlekle chore powinny pamiętać, aby wykupić ubezpieczenie ze zwyżką.

Warto też wziąć pod uwagę wykupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.

Jeżeli mają Państwo jakieś pytania, to proszę o kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *