Touroperator – organizator imprezy a agent turystyczny

Touroperator to inaczej organizator imprezy. Jest to biuro, które organizuje cały pakiet wypoczynku, czyli np. przelot, zakwaterowanie z wyżywieniem, ubezpieczenie, transfery z lotniska do hotelu i z powrotem.

Agent turystyczny, to biuro w którym zwykle podpisujesz umowę. Agent jest pośrednikiem między Tobą a organizatorem.

Biuro podróży to określenie używane zarówno do określenia agenta, jak również touroperatora.

Czy u agenta płacisz więcej, niż zapłaciłbyś bezpośrednio, niz u organizatora? Absolutnie nie!

Dlaczego u agenta jest taka sama cena? Ponieważ touroperator płaci agentowi prowizję od sprzedanej imprezy. Prowizja bywa wyrażona w procentach lub kwotowo. Bywa tak, że agent zarobi więcej sprzedając imprezę za 5000 PLN niż za 10000 PLN.

Kupować u agenta, czy u touroperatora? Lepiej jest kupować u agenta. Dlaczego? Ponieważ agent sprawdza różne oferty na rynku, a nie tylko danego organizatora. Bardzo często bywa tak, że dany hotel jest w ofercie u wielu touroperatorów. Jezeli wybierzesz sobie jakiś hotel, agent porówna ceny w różnych systemach i wybierze najlepszą cenę dla Ciebie.

Dlaczego marnujesz czas porównując ceny?
– masz swoją pracę i na niej się znasz, pozostaw pracę agentowi, on się na tym zna lepiej i zrobi to za darmo, a Ty w tym czasie możesz odpocząć
– wiele stron prezentuje niepełne ceny
– wiele ofert jest nieaktualnych
– nie masz dostępu do wszystkich systemów, w których można sprawdzać oferty
– daj się wykazać agentowi, on chce, żebyć kupił wyjazd u niego, napewno dokładnie wszystko sprawdzi, abyś był zadowol
ony.

Dlaczego agent przeszukuje wszystkie systemy zamiast sprzedać cokolwiek? Agenci to zwykle małe firmy, której zależy na kliencie. Zależy im, aby klient był zadowolony z obsługi i wrócił po kolejne wakacje. Jako, że są to małe firmy, traktują swoich klientów indywidualnie, a nie jako masówkę. U agenta spotkacie ludzi z duszą, którzy przede wszystkim skupią się na spełnieniu Waszych wymagań i realizacji Waszych marzeń. Touroperatorzy przede wszystkim zajmują się organizacją wyjazdów oraz obsługą rezerwacji złożonych przez agentów. Są to duże firmy, w których obsługa indywidualna ma mniejsze znaczenie.

Dlatego zapraszamy do biur agencyjnych, a szczególnie gorąco zapraszamy do naszego biura Victoria Travel, gdzie spotkacie się Państwo z zaangażowaną obsługą.

P.S. Nasze biuro jest także touroperatorem, aby móc zorganizować dla Ciebie wycieczkę, jakiej nie ma u standardowych touroperatorów, zarówno dla 1 osoby, jak też dla grup i firm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *