Opłata lotniskowa

Opłata lotniskowa, to opłata, która jest naliczana przez port lotniczy za obsługę pasażera. Ta opłata jest wliczona w cene biletu rejsowego oraz czarterowego. Zwykle nie widzimy tej ceny, gdyż mamy podaną pełną cenę do zapłaty.

Niektórzy touroperatorzy podają tę cenę osobno. Dlaczego? Głównie z trzech powodów:

  • niska cena za wczasy ładnie wygląda i klient widząc, że jest tanio, jest skłonny zarezerwować. Jeżeli nie doczytał, że małym druczkiem jest napisane,  że cena nie zawiera opłaty paliwowej, może być niemiło zaskoczony przy rezerwacji. Na wielu stronach touroperatorów i agentów turystycznych ceny są podane bez tej opłaty. Warto się wczytać lub zadzwonić i spytać, czy cena zawiera wszystkie opłaty. My wysyłając oferty zawsze podajemy pełną cenę i dokładne informacje co cena zawiera, a czego nie zawiera.
  • opłaty lotniskowe ulegają niewielkim zmianom. Łatwiej jest wprowadzić zmianę opłaty niż zmieniać wszystkie ceny.
  • opłaty lotniskowe pobierane przez różne lotniska mają różną wartość. Np. lotnisko w Warszawie ma wyższe opłaty, niż lotnisko w Katowicach. Aby ułatwić życie sobie i turystom, niektórzy touroperatorzy ujednolicają te opłaty i dla wszystkich lotnisk stosują tę samą opłatę.

Opłata lotniskowa jest niezależna od biur. Trzeba ją poprostu zapłacić. Niektóre biura ukrywają te opłaty w cenie biletu, a niektóre ją zawyżają, podając niższą cenę wycieczki. Pamiętaj, zawsze pytaj co cena zawiera, żeby nie być zaskoczonym inna kwotą do zapłaty.

Zapraszamy do rezerwowania wycieczek i biletów lotniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *