Opłata kursowa

Opłata kursowa jest wprowadzana w przypadku szalejących kursów walut.

Polega to na tym, że touroperatorzy ustalają przed sezonem ceny na dany sezon wg. aktualnego kursu dolara / euro. Do listopada 2008 było wszystko w porządku, ale kiedy nasza waluta zaczęła lecieć na ryj (przepraszam za słownictwo, ale tego nie da się inaczej ująć) wszelkie wyceny szlag trafił (ponownie przepraszam za słownictwo). Myślę, że większość firm, które mają do czynienia z importem usług / towarów wyrażają się jeszcze gorzej. Wydaje mi się, że nikt nie spodziewał się, że banda spekulantów może tak rozwalić nasz rynek walutowy…

Ale do rzeczy… Jeżeli touroperator ustala ceny w złotówkach wg. kursu na dany dzień, a kurs się zmienia, zgodnie z ustawą o turystyce, touroperator może zmienić cenę imrezy. Niestety wszyscy ponosimy ryzyko zmiany kursów walut, ale spoko, kiedyś wejdziemy do strefy EURO i to się zmieni.

Wracając do sedna sprawy. Chesz pewnie wiedzieć, jak się uchronić przed zmianami i opłatami kursowymi. Odpowiedź jest prosta. Kup promocję zawierającą ochronę przed zwyżką walut. Napisz do nas, wybierzemy oferty z promocjami gwarancji ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *