Jak wyjechać najtaniej na wakacje?

To pytanie często zadają mi klienci, a już szczególnie znajomi. Victoria, zdradź nam tajemnicę, kiedy są najniższe ceny, kiedy warto rezerwować wakacje?

Generalnie są dwa okresy promocyjne – na długo przed wyjazdem, zwane przez różne biura określeniami first minute, first call, promocja lata, wcześniej – taniej itd. Im wcześniej zarezerwujesz swój wyjazd, tym masz większą zniżkę. Dodatkowo dostaje się szereg bonusów, o tym więcej w artykule na temat wyjazdów typu wcześniej – taniej.

Drugim okresem promocyjnym jest moment tuż przed wyjazdem, zwane last minute, last call, last second, mega promocja, masakra cenowa itd. Tymi nazwami określane są oferty z ostatniej chwili. Zwykle sprzedawane są w niższych cenach niż np. na miesiąc przed wyjazdem. Bardzo często są to ostatnie miejsca w samolcie. Mam zwyczaj wysyłania naszym klientom regularnie propozycji last minute. Czasami zdarza się szybka reakcja i kilka osób załapuje się na wyjazd w niskiej cenie. Czasami jednak nie zdążą, bo po chwili nie ma już miejsc. O dodatkowym ryzyku związanym z tego typu ofertami przeczytaj w artykule poświęconym wyjazdom last minute.

Zwykle taniej jest kupować w promocji wcześniej – taniej. Dodatkowym plusem jest ogromy wybór hoteli oraz więcej czasu na podjęcie decyzji, niż, gdy zostają ostatnie miejsca w samolocie.

Wszystkim życzę jak największych promocji na cały rok 🙂 Jeżeli chcesz poznać aktualne promocje daj znać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *