Czym się różni lot rejsowy od czarteru?

Ten wpis jest na specjalne życzenie mojego męża 🙂 który właśnie stwierdził, że długo nie mógł zrozumieć różnicy między lotem rejsowym a czarterem.

Lot rejsowy to standardowy lot samolotem na który możesz kupić sam bilet. Liniami resjowymi są np. LOT, British Airways, KLM itd.

Im szybciej kupisz bilet rejsowy, tym jest tańszy. Najtańsze są przeloty kupowane na pół roku przed wylotem, wtedy można zarezerwować przelot w najtańszej klasie.

Aktualnie większość biletów rejsowych to bilety elektroniczne, czyli e-ticket. Z numerem rezerwacji zgłaszasz się bezpośrednio do odprawy linii lotniczej i tam otrzymujesz kartę pokładową.

Bilet czarterowy możesz kupić tylko w biurze podróży. Zwykle przeloty czarterowe są połączone z pakietem turystycznym. Czasami biura sprzedają same czartery, czyli przeloty trampingowe.

Czarter to w całości zarezerwowany samolot dla jednego lub kilku biur podróży. Ponieważ biura gwarantują zapełnienie całego samolotu i płacą także za miejsca, które jest nie sprzedane, to bilety czarterowe są tańsze niż bilety rejsowe. Dzieki temu wycieczki organizowane przez biura podróży są tańsze niż wyjazdy organizowane samodzielnie.

Jeżeli chcesz kupić bilet rejsowy lub czarterowy, napisz do mnie, pomogę Ci wybrać najlepszy przelot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *