Czy zabrać w podróż psa?

Doświadczam świata. Zapachy, smaki, momenty, ulotne chwile. Na tej stronie dzielę się tym, co mnie urzekło, zatrzymało lub uskrzydliło. 

  • Gdy szyjemy wyjazdy dla Twojej rodziny lub grupki znajomych, skupiamy się na tym, co jest ważne dla Ciebie. Chcesz o tym pogadać? Zapraszam tutaj.
  • Gdy organizujemy wyjazdy integracyjne dla zdalnych zespołów, wyjazdy firmowe Incentive Travel, nagrody dla najlepszych sprzedawców, sposoby na zwiększenie sprzedaży lub podziękowania dla najlepszych klientów – skupiamy się na wyjątkowych przeżyciach, których nie doświadcza „zwykły turysta”, aby każdy poczuł się jak VIP. Chcesz o tym porozmawiać? Zapraszam tutaj.

Tym razem wybraliśmy się promem z samochodem, z przyczepką, z dzieckiem i z psem 🙂 Nasz wyjazd trwał kilka tygodni, dlatego chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem i sposobem organizacji takiego wyjazdu. Przy okazji, sprawdzamy też jak odmrażane są granice, jak rzeczywiście wyglądają kontrole wyników testów, czy są sprawdzane potwierdzenia szczepień covidowych.

Jak podjąć decyzję, czy zabrać psa na wyjazd?
Nie będę oryginalna, gdy zacznę od tego, że każdy z nas jest inny i każdy pies jest inny 🙂 Dlatego warto zadać sobie kilka pytań i kierować się sercem i rozumem 🙂

  1. Czy nasz pies lubi podróże? Jeżeli nie jesteś pewny/a, pojedź z psem na działkę, do rodziny i obserwuj 🙂
  2. Jeżeli to Wasz pierwszy wyjazd, to zaplanuj raczej krótszy wyjazd.
  3. Czy jesteś gotowy/a oddać psa do hotelu? A może wolisz zabrać ze sobą?
  4. Dlaczego w ogóle się nad tym zastanawiasz? Może chcesz odpocząć? A może martwisz się, że będziesz tęsknić?
  5. Czy myślisz o wyjeździe samochodem, pociągiem, czy samolotem? Czy wiesz, jakie są minusy każdego tego typu podróżowania dla psa?

Osobiście zabieramy naszego psa na większość wyjazdów samochodem, przyczepką, kamperem, do hoteli, na campingi, pod warunkiem, że odbywa się to drogą morską lub lądową. Nie jesteśmy gotowi oddać psa w klatce do luku, podawać mu środków uspokajających. Wydaje nam się, że lepiej, żeby został w Polsce i pobawił się w hotelu dla psów z innymi psami. Pewnie gdybyśmy wyjeżdżali na kilka miesięcy rozważylibyśmy zabranie do ze sobą. Póki co, po powrocie wygląda na szczęśliwego i stęsknionego 🙂

Zadzwoń do nas 22 614 00 00 lub napisz na victoria@victoriatravel.pl, pogadamy, poznamy się i przygotujemy Ci wyjazd, jak dla przyjaciół 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *