Czy będę płacić za leczenie gotówką, jeżeli mam ubezpieczenie?

Zwykle w przypadkach małych kwot należy zapłacić gotówka i po powrocie do Polski na podstawie pokwitowania otrzymuje się zwrot poniesionych kosztów od ubezpieczyciela.

W zależności od ubezpieczyciela są to zwykle kwoty za wizyte lekarską i lekarstwa do wysokości około 150 euro. Gdy koszty leczenia są duże – np. pobyt parodniowy w szpitalu, uruchamiana jest polisa na miejscu i za leczenie płaci bezpośrednio ubezpieczyciel.

Proszę pamiętać, żeby jak najszybciej zgłosić szkodę do ubezpieczyciela. Najlepiej zgłosić od razu przy wystąpieniu zdarzenia. Ubezpieczyciel pomoże znaleźć lekarza oraz poprowadzi akcje ratunkową. Pomoże także w przypadku, gdy nie mówicie w obcym języku. Przedstawiciel ubezpieczyciela przyjmie zgłoszenie i po chwili oddzwoni do Was z propozycją pomocy. Cały czas jest kontakt z przedstawicielem w języku polskim.

Jeżeli szkoda jest mała (np. tylko plaster na obtarcie lub drobne leki) możesz zgłosić szkodę już po powrocie do Polski, pamiętaj jednak, żeby to zgłosić jak najszybciej.

Uwaga! aby odzyskać pieniądze od ubezpieczenia należy mieć rachunki wystawione na swoje imię i nazwisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *